Optima wersja 2023.0.1

Data wydania 24.10.2022

Comarch ERP Optima 2023.0.1

Instalator pozwala zaktualizować wersję programu Comarch ERP Optima, a także Comarch ERP Optima Biuro Rachunkowe, Comarch ERP Optima Serwis Operacji Automatycznych, Comarch ERP Optima Przypominacz, Comarch ERP Optima Analizy BI oraz Comarch ERP Migrator.

Pamiętaj aby mieć zawsze Aktualną wersję Optimy

 • Z przyjemnością informujemy, że są już dostępne nowe wersje Comarch ERP Optima  2023.0.1 i Comarch HRM 2022.7.1.

  Nowa odsłona systemu Comarch ERP Optima to przede wszystkim udostępnienie faktoringu dla dużych i średnich firm we współpracy z Comarch Apfino, rozwój współpracy z platformą wszystko.pl, nowa deklaracja CIT-8E wraz z załącznikiem CIT/EZ, możliwość przenoszenia danych kadrowo-płacowych między bazami, a także automatyzacja zwolnienia z opłacania składek na FP/FGŚP dla pracowników powracających z urlopów związanych z rodzicielstwem. W module Biuro Rachunkowe udostępniona została możliwość wysyłania wiadomości mailowych do Klientów z informacją o podatkach i składkach do zapłaty.

  Ponad 90  nowości i ulepszeń, które wprowadziliśmy w nowej wersji sprawią, że praca
  z programem stanie się jeszcze szybsza i łatwiejsza.

  Zmiany w nowej wersji Comarch ERP Optima związane z przepisami:

  • Dodano nową deklarację CIT-8E wraz z załącznikiem CIT/EZ oraz wysyłką do systemu e‑Deklaracje.
  • Wprowadzono możliwość naliczania deklaracji rocznych PIT-8AR (12) i PIT-11 (29) na formularzach obowiązujących za rok 2022.
  • Umożliwiono naliczanie wynagrodzenia powyżej normy z uwzględnieniem dodatkowych elementów wynagrodzenia oraz w oparciu o normę wynikającą z art. 130 k.p.
  • Wprowadzono automatyczne zwolnienie z opłacania składek na FP/FGŚP za pracowników powracających z urlopów związanych z rodzicielstwem

Informujemy, że z końcem bieżącego roku zakończymy wsparcie dla instalacji Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL działających w oparciu o Microsoft SQL Server 2012. Oznacza to zaprzestanie testowania poprawności działania takich baz danych.

 

Rekomendujemy zatem dokonanie aktualizacji serwera SQL do nowej wersji. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z Asystą Comarch.

Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi nowościami oraz do zaktualizowania programu do najnowszej wersji Comarch ERP Optima 2022.7.1 – Zobacz nowości i zmiany >>

Comarch ERP Menadżer Kluczy 2022.2.1

Oprogramowanie obsługujące licencjonowanie produktu